Księgowość hybrydowa to najnowszy model księgowości na rynku usług księgowych.

Jest to połączenie dwóch działających od lat modeli prowadzenia księgowości tj. tradycyjnego biura rachunkowego i księgowości internetowej.
Jeśli szukasz idealnego rozwiązania dla swojej firmy w zakresie usług finansowo-księgowych, być może najlepszą dla ciebie opcją będzie właśnie księgowość hybrydowa.
Jest to nowoczesna księgowość dla firm, która polega na podzieleniu prac związanych z rachunkowością i dokumentacją między właściciela firmy, a firmę zewnętrzną – biuro rachunkowe. Biuro rachunkowe zajmuje się księgowaniem wszelkich dokumentów firmowych, tworzeniem raportów, wyliczaniem podatków. W gestii biura rachunkowego leżeć będzie także wypełnianie oraz przesyłanie deklaracji do urzędu skarbowego oraz do zus. Z kolei decydując się na taki rodzaj księgowości, twoim zadaniem będzie opłacanie zobowiązań, podatków oraz składek ZUS.

Czym się różni księgowość hybrydowa od obsługi zwykłego biura rachunkowego?

W zasadzie różnica polega tylko na miejscu przechowywania oryginalnych dokumentów.
Dokumenty w postaci oryginalnej – papierowej kompletowane i przechowywane są w miejscu wskazanym przez Klienta (najczęściej jest to miejsce prowadzenia działalności), a nie w biurze rachunkowym.
Nasze biuro przechowuje wyłącznie postać cyfrową tych dokumentów. Korzyść wypływająca z takiego rozwiązania jest ewidentna: Klient wszystkie dokumenty ma zawsze pod ręką, nie ma konieczności wizyty w biurze rachunkowym w celu przypomnienia kwoty do zapłaty za fakturę, czy w celu wykonania kopii dokumentu zakupu urządzenia, które właśnie wysyłamy do serwisu. Jeżeli chodzi o inne aspekty formalno-prawne, więcej różnic nie ma. Podobnie jak w przypadku zwykłego biura rachunkowego podpisywana jest umowa o świadczenie usług księgowych, przenosząca odpowiedzialność za te czynności na biuro. Tak samo jak każde inne biuro tworzymy i prowadzimy całość niezbędnej dokumentacji, wyręczamy również Klienta w dostarczeniu deklaracji do odpowiednich organów.

Nasz klient otrzymuje bezpłatnie dostęp do systemu informatycznego wfirma.pl, który umożliwia: wystawianie faktur on-line, kontrolę poziomu należności i zobowiązań, usprawnienie relacji z klientami (system CRM), analizę rentowności sprzedaży, dostęp do dokumentów 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Dodatkową korzyścią jest pełna integracja z programem księgowym. Zmniejszenie czasu poświęcanego na wprowadzanie dokumentów do systemu powoduje, że możemy zaoferować bardziej konkurencyjne ceny za obsługę.

Współpracując z TaxMasters nie płacisz za dostęp do oprogramowania. Płacisz za profesjonalną wiedzę i obsługę księgową.

Wszystkie funkcjonalności Panelu Klienta wfirma.pl oddajemy w Twoje ręce zupełnie za darmo.

Wypróbuj za darmo przez 30 dni: